Jak se doma pomodlit křížovou cestu?

20.03.2020 13:24

Pobožnost křížové cesty vznikla díky muslimům. Křesťané odjakživa potovali na místa spojená s životem a smrtí Pána Ježíše. Když křesťané nemohli putovat do Svaté země, začali si v přírodě stavět křížové cesty. Později se pobožnost a zastavení přesunuly do kostelů. Když teď nemůžeme do kostela, můžeme se doma pomodlit křížovou cestu z modlitební knihy před křížem anebo tak, že budeme chodit po bytě a dívat se na obrázky křížové cesty. Jak na to? Obrázky vytiskneme nejlépe na tvrdý papír, ostříhneme a rozneseme po bytě. Položíme ve správném pořadí po bytě např. na stůl, další nábytek nebo schodiště. Křížovou cestu začínáme kříže nebo domácího oltáře, kde se rodina modlí. Po pobožnosti obrázky jednotlivých zastavení poskládáme do složky a použijeme příště. Zde jsou obrázky a texty.

Další obrázky.

Obrázky vymalovánky.