Ohlédnutí za prázdninami v Čučicích

03.08.2016 07:51

Od 24. do 30. 7. 2016 16 dětí z naší farnosti prožilo týden prázdnin na faře v Čučicích. Celou tuto akci pro děti zorganizovala Lucie Musilová, která byla naší hlavní vedoucí. Program pro děti připravili Anička, Jana, Katka, Jindřich, Ondra a Vojta. Hned po příjezdu na tábor jsme se ponořili do příběhu krátkou scénkou a každým dnem jsme se dozvídali více o příběhu Noeho, stavbě archy a příslibu od Boha. Během celého týdne si děti zasoutěžily ve sportovní olympiádě, společně ve svých družstvech postavily Noemovu archu, zazpívaly si u táboráku, opékaly špekáčky, zažili noční setkání s Noem ve sklepě osvíceném pouze svíčkami. Celý týden se o nás skvěle staraly naše paní kuchařky Eva a Marcela, bez nichž bychom to nezvládli, protože jak dětem, tak i nám pořádně vyhládlo.

Celý týden utekl jako voda.

Domů jsme odjížděli se sladkou odměnou z pokladu, účastnickým listem a čokoládovou medailí. My, kteří jsme připravili program, doufáme, že děti prožily smysluplný týden, kdy poznaly (mnozí poprvé v životě) čas bez rodičů za zády, pomoc kamarádů, týmovou spolupráci, prohry i výhry, ranní rozcvičky v mokré trávě, noční vycházku v pláštěnkách, společnou modlitbu... Děkujeme všem rodičům za materiální podporu v podobě surovin a zásob do kuchyně, hlavní vedoucí Lucce, že do toho s námi šla, kuchařkám za výborné jídlo. Hlavní dík patří ovšem Pánu Bohu, za týden společenství, získání nových zkušeností, za nápady a sílu, za toleranci, vůli a ochotu obětovat svůj volný čas pro děti a to vše ve zdraví bez vážných úrazů. Všem děkuji. Katka

 

Pár fotografií naleznete ZDE.